Mange pene UI-justeringer oppdaget i den lekkede Windows 10 Build 10125

Ikon for lesetid 1 min. lese

Lesere hjelper til med å støtte MSpoweruser. Vi kan få provisjon hvis du kjøper gjennom lenkene våre. Verktøytipsikon

Les vår avsløringsside for å finne ut hvordan du kan hjelpe MSPoweruser opprettholde redaksjonen Les mer

Tidligere i dag rapporterte vi at Windows 10 Build 10125-skjermbilder ble lekket på nettet. Vi dekket om noen av de store endringene som ble oppdaget på bygget, inkludert de oppdaterte ikonene og tilbakeknappfunksjonalitet i nettbrettmodus. Det er også mange små UI-justeringer i bygget. Finn noen av dem nedenfor,

1) Hopplister på oppgavelinjen har ingen ny design. Den er nå berøringsvennlig og har et moderne utseende.

Windows 10 Build 10125 UI Tweaks 2

2) Hamburgermenyikonet på startskjermen kan nå varsle om at nye apper er installert ved hjelp av en indikator. Sjekk det ut i bildet nedenfor.

Windows 10 Build 10125 UI-justeringer

3) Dato og klokkeslett har nå et raffinert utseende.Windows 10 Build 10125 UI Tweaks 3

4) Fremdriftslinjen vist i oppgavelinjeikonet beveger seg nå fra bunn til topp i stedet for venstre til høyre.Windows 10 Build 10125 UI Tweaks 1

kilde: Roman

Mer om temaene: Bygg 10125, nedlasting, lekket, Skjerm, Oppdaterte ikoner, Windows 10, Bygg Windows 10 10125