Xbox bortauktionerer tilpassede konsoller til gavn for Make-A-Wish

Ikon for læsetid 3 min. Læs

Læsere hjælper med at understøtte MSpoweruser. Vi får muligvis en kommission, hvis du køber via vores links. Værktøjstip-ikon

Læs vores oplysningsside for at finde ud af, hvordan du kan hjælpe MSPoweruser med at opretholde redaktionen Læs mere

Microsoft og Make-A-Wish er gået sammen om en velgørenhedsauktion i år kaldet "Consoles for Kids." Nogle af de største berømtheder har skrevet under og endda hjulpet med at designe nogle af de konsoller, der bliver bortauktioneret.

Fra nu til 3. oktober, gå til Charitybuzz.com/makeawish at byde på en af ​​følgende konsoller.

Du kan læse beskrivelsen af ​​hver konsol nedenfor, med tilladelse fra Xbox.

Sport og underholdning

  • Caleb McLaughlin – Caleb handler om selvmotivation og tro på dig selv, denne konsol er inspireret af hans motto #beyourbiggestfan.
  • Carmelo Anthony – Hvad er bedre end en signeret konsol af Melo selv? En signeret konsol OG et par signerede sneakers?
  • Charlie PuthOBS: Hvor længe kan du modstå denne signerede konsol af sanger, sangskriver og multiinstrumentalist, Charlie Puth?
  • Dwayne Johnson og Emily Blunt– Du kan ikke blive mere solid end denne brugerdefinerede Jungle Cruise Xbox One X signeret af The Rock og Emily!
  • Justine Ezarik (iJustine) - Justine handler om at udtrykke sig selv i det tekniske rum på kreative og unikke måder, hun håber, at denne brugerdefinerede konsol vil inspirere andre til at blive kreative!
  • Jack Black – Denne konsol er inspireret af Jack Blacks lidenskab for livemusikoptrædener...uanset om det er shredder på guitar, blæser en høj vokal eller blæser en klassisk sax-solo...JB giver det altid?
  • Ludacris – Vores hidtil mest Ludacris Xbox One X-konsol – signeret af manden selv.
  • Liverpool FC – "Du går aldrig alene" med denne eksklusive Liverpool FC Xbox One X-konsol og kopi af PES 2019.
  • Ninja og Marshmello – Det er en fugl, det er et fly, det er et...Fortnite svævefly?! Streaminglegende Ninja og Marshmello gik sammen om at signere denne alt-ting Fortnite-brugerdefinerede konsol signeret med kærlighed, (X_X) og fejre deres E3 2018 Pro Am-sejr!
  • Post Malone – Denne konsol er inspireret af Post Malones episke og inspirerende optrædener fra hele verden!
  • Prins Royce – Denne konsol er egnet til en prins (eller prinsesse), inspireret af Prince Royces ikoniske lyd og stil!
  • Ronda Rousey – Føl dig som en mester med denne WWE Superstars enestående konsol!
  • SMOSH – Amerikas mest populære komedie YouTube-kanal samarbejder med Xbox for at give dig denne specialdesignede Xbox One X.
  • Usain Bolt – Den hurtigste mand og den mest kraftfulde konsol i verden samles om en guld-præget, signeret konsol.
  • Wiz Khalifa – Vis dine sande farver ved at føje vores dummeste Xbox One X til din samling, signeret af Wiz!

Spiludviklingsteams

  • Slagmarken v – Deltag i handlingen på frontlinjen i Battlefield V med denne brugerdefinerede Xbox One X-konsol, signeret af teamet på DICE i Sverige.
  • Fallout 76 - Denne konsol er signeret af Todd Howard i Bethesda og har et trehundredeårigt kunstværk, der passer til de modige pionerer af Vault 76.
  • glorie - Slut dig til Master Chief på hans søgen efter at redde menneskeheden med denne Xbox One X-konsol, signeret og designet af teamet hos 343 Industries.
  • Minecraft – Nyd denne Limited Edition Xbox One S-konsol i al dens klodsede godhed, signeret af teamet hos Mojang.
  • Rocket League – Gå efter målet og fejr mere end tre år med Rocket League med denne unikke Xbox One X, signeret af holdet hos Psyonix!

via: comicbook, Xbox Wire

Mere om emnerne: auktion, velgørenhed, Brugerdefineret konsol, Ønsk dig noget, xbox en